Siirry sisältöön

Ohjelmamuutokset messulehden painamisen jälkeen

Helsingin Kirjamessujen messulehti painettiin syyskuussa. Messulehden painamisen jälkeen tapahtuneet ohjelmamuutokset kootaan tälle sivulle.

 

Torstai 28.10.2021

PERUUTUKSET:

Prata Bok: Sex, död och demoner – livets stora frågor to, klo 13.30 KirjaKallio

Tiedetori: Mitä aivotutkimus kertoo nykyajan työelämästä? klo 15.30, Kruununhaka

Helsingin Sanomat: Musta laatikko – maistiaisia, klo 16.30 Senaatintori

Tarja-Tuulikki Laaksonen klo 18.00 Suomenlinna

Sanna Kiiski : Tinderpäiväkirjat 2 klo 14.30 Esplanadi

Monni Himari: Vaella, kalasta, rakasta – Omaa polkua etsimässä klo 16.30 Vallisaari

Sari Pöyliö: Rakkauden ja tulehduksen oireita klo 13.30 Esplanadi

 

LISÄYKSET OHJELMAAN:

Ville Kaarnakari: Varjo klo 18.00 Suomenlinna

 


Perjantai 29.10.2021

PERUUTUKSET:

Eddie Jaku: Maailman onnellisin mies, Klo 18.30 Hakaniemi

Timo Kanerva: Epe , klo 18.00 Esplanadi

 

LISÄYKSET OHJELMAAN:

Fernanda Melchor, Klo 18.30 Hakaniemi

 

MUUTOKSET OHJELMAAN

Edu Kettunen, Veli-Pekka Hänninen: Satojen laulujen mies klo 19.00 Esplanadi -> haastattelija Pekka Saarainen

Mhairi McFarlane: Chick-lit koronavuoden pelastaja siirtyy, uusi aika  klo 18.30 Hakaniemi

 


Lauantai 30.10.2021

PERUUTUKSET:

Ville Haapasalo: Ville Maailman markkinoilla  klo 17:30 Esplanadi-lava. Johnny Kniga 

Aino Huilaja, Jerry Ylkänen: Pakumatkalla, klo 18.00 Esplanadi

Maria Laakso: Taltuta Klassikko goes länsimainen kirjallisuus klo 13.00 Kirjakallio

Ilmastometsät- Metsät planeetan pelastajina, klo 14.00 Kruununhaka

Delia Owens: Suon Villi laulu, klo 13 Hakaniemi

Max Seeck: Kauna la klo 13.30 Esplanadi

Jukka Rislakki: Saatan kuolla jo rajalla la klo 12.00 Suomenlinna

 

LISÄYKSET OHJELMAAN:

Krista Kososen lukupiiri, klo 13.00 Hakaniemi

Dan Tolppanen, Miikka Anttonen: Uniikki Elämä klo 13.00 Esplanadi

Meri Valkama, Juhani Seppovaara: Oodi Berliinille & Sinun, Margot klo 13.30 Esplanadi

Paula Heinonen: Hyvinvointia vaihdevuosiin klo 18.00 Esplanadi

 

MUUTOKSET OHJELMAAN:

Tähtivieras: Matt Haig, klo 14 Hakaniemi -> TALLENNE

Abigail Dean: Tyttö A, klo 17 Hakaniemi -> TALLENNE

Leo Leinoja voittaa pelon klo 16.30 Hakaniemi -> Johanna Lestelä ei osallistu

Tähtilipun maa & Trumpin perintö klo 17.30 Kruununhaka -> Markku Henriksson jää pois ohjelmasta

Renny Harlin Esplanadi klo 13.00 -> Siirtyy tallenteeksi Hakaniemi la klo 15.30

 

Sunnuntai 31.10.2021

PERUUTUKSET OHJELMAAN:

Juha Järvelä: Tove Janssonin Helsinki, klo 11.00 Kruununhaka

Ari Väntänen, Kimmo Gustafsson: Game Plan. Kimmo Gustafssonin tarina. klo 14.30 Punavuori

Vuodet Veijo Baltzarin sisäpiirissä klo 11.30 Punavuori

 

LISÄYKSET OHJELMAAN:

 

MUUTOKSET OHJELMAAN:

Hanna-Reetta Schreck, Helena Ruuska:  Mary Gallen-Kallela & : Säkenöivät ja oikukkaat 11.30 Kruununhaka -> Helena Ruuska, Mary Gallen-Kallela jää pois ohjelmasta

Mika Ilmén : Immu- Vanki numero 1861 siirtyy klo 11.30 Punavuori (aikaisempi aika klo 15.30)

Journalismi sekavina aikoina klo 15.00 Hakaniemi -> Anu Silferbergin tilalle Johanna Vehkoo